Watchmen Wallpaper

Pradžioje filmo tikrai nesupratau, nei apie ką čia, nei ko tikėtis, kadangi nebuvau girdėjęs Watchmen’ų komikso. Filmai pastatyti pagal komiksus man visada buvo kategorijoje “must see”. Galima sakyti, kad herojų istorija prasideda nuo 1941 metų. Nors pagrindinės filmo scenos vyksta 1985 metais, tačiau pasakojant pagrindinių personažų istoriją pasineriama į Amerikos ir viso pasaulio įvykius nuo 1941 iki 1985, nes to meto istorija yra labai svarbi dabartiniam pasauliui. Užveda tai, kad tikroji pasaulio istorija pakeičiama taip, kad joje dalyvautų “Stebėtojų lygos” herojai: Komediantas, Roršachas, Daktaras Manhetenas, Ozymandijas, bei kiti.

Pats filmas, gal kiek per ilgas gavosi, tačiau tai tikrai nėra minusas, kadangi dažnai skundžiamės neišbaigtais herojų charakteriais, o čia filmo scenaristai padirbėjo ir ilgais bei intriguojančiais monologais ir dialogais pakankamai gražiai išvystė charakterius. Tokį lėtai besisukantį siužetą įpareigoja daryti pats komiksas, bei noras, kad žiūrovai, ypač ne amerikiečiai, suprastų filmo esmę, nes kaip jau sakiau, nei pats nebuvau girdėjęs apie šį komiksą, nei manau Jūs.

Veiksmo gal ir nėra daug, tačiau jo pakanka, nes dauguma herojų neturi kažkokių ypatingų galių, kuriomis galėtų daužyti, šaudyti, ar kitaip kovoti su priešais. Jei norite nesibaigiančio ir nusibostančio veiksmo galite nueiti į bet kokį veiksmo filmą su Jason’ų Statha’ų ar panašiu aktorium. O čia vykstantis veiksmas yra laiku ir vietoje, gražios kovos bei susišaudymo scenos. Gražiai susuktas garsas bei vaizdas daro gerą bendrą įspūdį.

Beje, 1985 metais vos nekilo Trečiasis pasaulinis karas tarp amerikiečių ir sovietų sąjungos, su tuo susijusi ir viena iš filmo pagrindinių minčių.
Taip pat siūlau pasiklausyti vieno iš filme grojančių kūrinių: Bob Dylan – The Times They Are A-Changing.

IMdb reitingas:  8.1/10 (38,585 balsai)
Oficiali filmo svetainė
Lietuviškai Obuolyje

Tagged with:
 

4 Responses to Stebėtojų lyga / Watchmen (2009)

  1. Domantas parašė:

    Pradžioje aš irgi visiškai nieko nesusigaudžiau. Bet po truputį iki pat filmo pabaigos viskas aiškėjo.

  2. siaip parašė:

    norejau paklausti, kaip cia obuolys idejo tavo apzvalga? Pats siuntei, ar jie tiesiog iesko internete :D

  3. bartaz parašė:

    Patys susirado :) Turbūt nebloga apžvalga buvo, kad idėjo :D

  4. […] sukūręs nuostabųjį „300“ bei stipriai keistą, bet irgi labai gerą filmą „Stebėtojų lyga„. Spėju filmas labiau patiks vyriškos lyties atstovams, tačiau jeigu merginoms patiko […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *