DSCF5752

Cituoju dvarai.lt

Belvederio dvaras stovi ant aukšto Nemuno kranto Jurbarko rajone, Seredžiaus seniūnijoje. Yra respublikinės reikšmės architektūrinė, urbanistinė vertybė.
XVIII-XIX a. iškilusios didikų Burbų giminės atstovas Kauno gubernijos bajorų maršalka Kletas Burba pastatydino puošnią itališko stiliaus (taip vadinamo palazzo stiliaus) rezidenciją. Kiek vėliau buvo pastatyta oficina, ūkiniai pastatai. Apie 1880-1881 m. rūmai buvo perstatyti. Pastatas pasižymi harmoningu paprastumu, o santūri fasadų linija puikiai puošia Nemuno skardį. Dviaukščiai mūriniai netaisyklingo plano rūmai su triaukščiu bokštu buvo prabangiai įrengti viduje. XIX a. pab. netoli rūmų pastatyta koplyčia, kurioje buvo laidojama Burbų giminė.
1922-1925 m. dvaro rūmuose veikė žemės ūkio, pienininkystės mokykla, nuo 1944 m. – pienininkystės technikumas, o 1961 m. įsteigtas žemės ūkio technikumas.
Belvederio architektūrinį ansamblį papildo rūmus supantis peizažinis parkas, susiliejantis su natūraliu mišku. Parko teritorijoje yra nedidelis tvenkinys, nuo rūmų šlaitu link kelio Kaunas – Jurbarkas ir Nemuno veda puošnūs laiptai su 365 pakopomis.
Belvederio dvaras privatizuotas 2005 metų pabaigoje. Šiuo metu rengiami jo pritaikymo turizmo poreikiams projektai. Dvare numatoma teikti konferencinio turizmo paslaugas, plačiai panaudoti regiono rekreacinius išteklius, plėtoti muziejinę veiklą.

Gaila, jog nebuvom visuose pastatuose viduje, įlindom tik į vieną pagalbinį pastatą, o pagrindiniame nelabai buvo pro kur patekti į vidų.

DSCF5751
DSCF5745
DSCF5744
DSCF5759
DSCF5753
DSCF5755
DSCF5756
DSCF5757
200907291381

Tagged with:
 

5 Responses to Klajonės Panemunės keliu: Belvederio dvaras

 1. alas23 parašė:

  “Yra respublikinės reikšmės architektūrinė, urbanistinė vertybė” – skamba tikrai didingai, tačiau kai pažiūri į tos vertybės būklę…ir tai liečia ne tik šį dvarą.

 2. bartaz parašė:

  Taip, visiškai pritariu. O dar privatizuotas 2005, tai yra 4 metai kaip rengiami planai, tai praeis dar 10 metų kol dvaras bus rekonstruotas…

 3. Eugenijus parašė:

  Jei apskritai bus rekonstruotas.
  Man patinka tokias foto ziurint isivaizduot to pastato praeities laikus… kai jie buvo pilni gyvybes ir surmulio :)

 4. Siesta parašė:

  į tą patį dvarą galima įlįsti iš kitos pusės ir šiek tiek praplėšus metalinę skardą iš šono. jinai ten netvirtai prikalta :) buvom mes ten ne kartą įlindę. gražu. gaila, kad niekas nedaroma, o per dar kelis metus gali visai nunykti…

 5. Edgaras parašė:

  Na jo… Šitos vertybės būklė tikrai “didinga”, o kol rekonstrukcija(tinkamas sudėliojau raides?) ateis, tai tas vertybė dar ir nugrius…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *