Tai vienas iš tų filmų, kuris priverčia nusišypsoti. O šypseną išspaudžia gyvenimiškos situacijos, jokių labai lėkštų juokelių, o gal net atrasite panašumų tarp savęs ir filmo herojų. Garsus prancūzų režisierius Marc Fitoussi, kuris net atvyko į festivalį, sukūrė gyvenimišką dramą apie motinos ir dukros santykius, apie neišsipildžiusias arba jau besipildančias svajones ir realybę, su kuria tenka neišvengiamai susidurti. Pagrindinius vaidmenis atliko garsi prancūzų aktorė Isabelle Huppert, kuri jau yra suvaidinusi daugiau nei 90 filmų ir serialų, bei jos ir gyvenime tikra dukra Lolita Chammah.

Isabelle sukūrė netipišką motinos, vardu Babu personažą, kuri džiaugiasi kiekviena gyvenimo akimirka, leidžiasi į avantiūras, neturi darbo, bet stipriai dėl to nepergyvena. Ir tik dukra Esmeralda, kuri atsakingai žiūri į gyvenimą, priverčia ją susiimti ir gal pagaliau “išaugti” iš paauglystės. Vardan iškilių dukros vestuvių Babu nusprendžia iškeisti savo svajonių kelionę po Braziliją į darbą nekilnojamo turto agente Belgijoje, tam kad galėtų bent per vestuves nustebinti savo mylimiausią Esmeraldą padovanodama vestuvių dovaną.

Kaip gali sektis moteriai, kuri vietoj to, kad atsakingai žiūrėtų į savo darbą, tik nuvykusi į Belgiją susiranda meilužį, pradeda bendrauti su bohemiškais keliautojais, kurie už paslaugą gali atsilyginti tik žolytės suktinuku? O gal jos lengvabūdiškumas padės išsisiukti iš įvairių situacijų.
“Copacabana” (2010) kiekvienam pesimistui įrodys, kad net ir sunkiausiose situacijose yra išeitis ir tikslas, kurio reikia siekti, nes juk kažkada nusišypsos laimė, jei būsite ir kitiems geras, gal ne tokiais būdais kaip jūs tikitės, bet nusišypsos.

Paprastas, bet tuo pačiu ir neįprastas scenarijus, puiki aktorių vaidyba, geras operatoriaus darbas atskleidžiant kiek niūrų Belgijos kurortą kitu, gražesniu kampu. Svajonės apie niekada neišsipildžiusius norus, kova su su savo vidiniu “aš” – visa tai pamatysite šiame prancūzų kino kūrinyje.

Filmas dar kelis kartus bus rodomas festivalyje. Daugiau filmų recenzijų galite pasiskaityti festivalio bloge.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *