2008_the_wrestler_006

Iš pradžių galvojau, jog tai bus Rokio Balboa (2006) kopija ar kažkas tikrai labai panašaus. Tačiau panašumus jie turi tik kelis, vienas tai, kad abu filmai kelia nostalgiją, tik neaiškų kam, filmo herojams, ar žiūrovams. Rokyje Stallone jau buvo senokai pasitraukęs iš bokso ir turėjo kitos veiklos – rūpinosi savo restoranu ir pakankamai gerai gyveno. Imtynininke pagrindinis herojus jau yra pensijinio amžiaus, bet kadangi daugiau jis kaip ir nieko nemoka gyvenime daryti, tai ir bando kabintis už šios priežasties.

Pats siužetas nėra nei koks super gudrus, nei koks labai nuspėjamas, tiesiog rodoma gyvenimo kasdienybė, tiesa gana prasto gyvenimo. Sudėtingi finansiniai reikalai, bei prasti santykiai su dukra jaučiasi visame filme ir tai kartais dar labiau užakcentuojami. Veiksmo nėra ypatingai daug – čia juk drama! Veiksmo filmų mėgėjai tikrai neliks sužavėti. Verta pažiūrėti imtynių gerbėjams, tam kad žvilgtelti į imtynininkų darbo užkulisius, scenoje gerokai apsidaužo, o užkulisiuose draugiškai vertina bei diskutuoja apie kovą.

Mickey Rourke suvaidina tikrai įtikinamai, spėja ir gerai palėbauti ir paverkti, todėl jaučiasi nuoširdumas ir natūralumas, kitaip nei Rokyje, kur siekiama tik pasirėmus senomis dalimis padaryti naują ir iš to uždirbti kalną pinigų. Filmas yra kitoks, ne veltui 2008m. Venecijos filmų festivalyje laimėjo “Auksinį liūtą”.

Mano vertinimas: vadyba 9/10, siužetas 7/10, vaizdas bei garsas 8/10, bendras 8/10.
IMdb vertinimas: 8.5/10 (43,179 balsai)
Lietuviškai Obuolyje

Tagged with:
 

One Response to Imtynininkas / The Wrestler (2008)

  1. cgedas parašė:

    Ir pabaiga, ačiū kažkam, nestandartinė:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *