Cluster Hardware
(nuotrauka jaxmac)

Visas linksmumas prasidėjo nuo Delfi pasirodžiusio straipsnio, kuriame viskas lyg ir buvo normalu, esam vieni iš pirmųjų pagal interneto greičius pasaulyje. Bet mane užkabino paskutinis sakinys iš kurio pasijuokiau ir pacitavau Twitter’yje. Po kelių dienų gavau HOSTEX pasiūlymą apsilankyti jų duomenų centre Vilniuje, Švitrigailos gatvėje. Su malonumu kvietimą priėmiau ir surengė man trumpą ekskursiją. Viską rašau subjektyviai ir negausiu už tai jokio atlygio.
Atsakydamas į šį klausimą, galiu pasakyti, jog jie savo biurą turi, kuriame dirba, iš pirmo žvilgsnio, malonūs žmonės. Tačiau pats duomenų centras yra tam pačiame pastate, tik keliais aukštais žemiau – trečiajame aukšte, kuris pasirinktas neatsitiktinai, o tam, jog apsaugotų svarbią įrangą duomenų saugojimui ir iš apačios ir iš viršaus. Pats duomenų centras pastatytas 2007 metais ir galiu prisipažinti, nesitikėjau, jog viskas bus taip moderniai įrengta. Elektra tiekiama dviem nepriklausomomis linijomis, elektros dingimo atveju, kol paleidžiamas automatinis dyzelinis generatorius, duomenų centro įrangai elektra teikiama iš akumuliatoriuose sukauptos energijos. Visur oras ventiliuojamas, grindys specialiai pakeltos, kad po jomis būtų įrengta vėdinimo sistema. Gesinimo sistema gaisro atveju gesintų ne vandeniu, o specialiomis dujomis, kurios iš patalpos išstumtų orą. Visa įranga stebima vaizdo kameromis, įvykus kažkokiam gedimui, darbuotojai iš kart gautų žinutes iš sistemos. Tai yra pagrindinis duomenų centras, turbūt moderniausias Vilniaus centre, kurio uptime laikas yra 100%. Dar vienas yra kažkur Neries krantinėje į kurį siunčiamos atsarginės duomenų kopijos, ir vienas centras yra Kaune. Kadangi nuotraukų neparsivežiau, tai netyčia užtikau filmuką, pristatantį duomenų centrą.

Kaip sakė, šio hostingo verslo direktorius: “Nesiūlom pačių pigiausių paslaugų kainų, tačiau už tas kainas siūlom kokybiškas paslaugas”. Paklausus apie didžiausius jų konkurentus, tokie tiksliai nebuvo įvardinti, tačiau išgirdau užuominą, jog jie savo serveriuose talpina ir konkurentus, kurie tuo pačiu yra klientai: “Tai yra sveikas požiūris į konkurenciją”.
Malonu buvo apsilankyti, ypač smagu, jog verslas bendrauja su klientais ir reaguoja į paprastus blogerius ar twitterininkus. Ačiū HOSTEX! Tikiuosi ir toliau sėkmingai naudosiuosi jų paslaugomis.

Tagged with:
 

5 Responses to HOSTEX duomenų centras iš arčiau

 1. Andrius parašė:

  Hostex tai yra Hotsex.

 2. insane parašė:

  >>nesitikėjau, jog viskas bus taip moderniai įrengta.
  Cia ne moderniai o taip kaip priklauso

  Nesuprantu kokia prasme sito posto. Galima nebent reklama isvelgt

 3. kran parašė:

  “trečiajame aukšte, kuris pasirinktas neatsitiktinai, o tam, jog apsaugotų svarbią įrangą duomenų saugojimui ir iš apačios ir iš viršaus” – o jei duomenų centras būtų rūsyje, tereiktų saugot tik iš vienos pusės ;)

 4. Giedrius parašė:

  Rusys duomenu centrui netinka, nes ji labai nesunku visa uzpilti vandeniu. Nebent butu irengti vandens siurbliai. Tokius duomenu centrus sau leidzia stanbiausi bankai ir panasios imones

 5. Eugenijus parašė:

  Insane, buten ne moderniai, o taip kaip priklauso:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *