Nuotrauka iš pirmojo BlogBarCamp, autorius helix.lt

 

Labai gerai, kad negalėjęs dalyvauti pirmame Vilniaus BlogBarCamp blogerių susitikime, nusprendžiau nuvykti į Kauną ir sudalyvauti BlogBarCamp #2.

Nors dalyvių nebuvo daug – iš atminties suskaičiuoju ~15 dalyvių, bet turėjome tikrai įdomią mini-konferenciją. Sulaukėme trijų konkrečių pranešimų.

Pirmasis kalbėjo Povilas iš skaitykIT.lt. Jis papasakojo apie asmeninę patirtį bendradarbiaujant su naujienų portalais, o daugiausia su 15min.lt , kuris su autoriaus sutikimu perspausdina skaitykit.lt įrašus apie technologijas. Tiesioginės naudos nelabai yra – labai mažai tai padidino Povilo tinklaraščio populiarumą ar pritraukė daugiau skaitytojų/komentatorių. Tačiau yra netiesioginės naudos – gali gauti pasiūlymą rašyti tam tikriems leidiniams, ar gauti vienetinių užsakymų, kurie būtų kaip papildomi pajamų šaltiniai darant tai ką išmanai geriausiai – rašant.

Mano asmeninė patirtis rašant kinokodas.lt yra tokia – pasirinkęs temą, kuri man labiausiai patinka – kinas. Nusprendžiau atskirti bartaz.lt blogo įrašus apie kiną ir perkelti viską į KinoKodą. Dabar ne tik rašau blogą, bet ir dalyvauju filmų peržiūrose, gaunu prizus ir rengiu konkursus, kuriuose dalinu pakvietimus į filmus. Yra didelis noras kada nors gauti kokį laikiną ar pastovų darbą, susijusį su kino pasauliu.

Kitas pranešimas buvo Džiugo, kuris kartais dar rašo visiems žinomą nežinau.lt. Jis papasakojo apie savo patirtį rašant blogą, kuris palaipsniui tapo vienu populiariausiu blogų, kurį skaitydavo beveik kiekvienas, norintis žinoti kas vyksta blogosferoje. Būti populiariu, tai dar nereiškia, kad iš bloginimo uždirbsi pragyvenimui. Populiarumas tik prideda didelę naštą, sulauki skaitytojų, kurie netiesiogiai verčia įsipareigoti kiekvieną dieną parašyti bent po įrašą. Po to seka daug “delfinių” komentatorių, kurie visada komentuos neigiamai, kurie visada bus priešai visko apie ką rašysi – tai privers moderuoti komentarus ir “suvalgys” daug laiko, kurį galėtum skirti rašymui. Tačiau visada yra ir geroji pusė – gausi ir vienetinių užsakymų rašyti, gausi ir reklamos užsakymų bloge, kurie prisidės prie tavo pajamų, o taip pat patys įvairiausi pakvietimai į renginius, konferencijas.

Aurimas ir Ernesta, poko.lt autoriai, atsiuntė pristatymą su komentarais, kuriuos perskaitė Povilas. Poko.lt yra blogų populiarumo statistikos rinkėjas socialiniuose tinkluose, skaičiuoja visus “Laikus” ir “Twytus”. Labai geras įrankis, kuris yra pakankamai objektyvus, tačiau kartais į topus išlenda ne patys kokybiškiausi įrašai, o “zvonkiniai”, kuriuos laikina visi “popso” mėgėjai. Bet kokiu atveju statistika reikalinga, be jos kaip be rankų, nežinotume kas vyksta ir kas populiariausias. :)

Po visų pranešimų vyko diskusija, daugiausiai apie tai kaip uždirbti rašant blogą. Labai daug minčių išdėstė Džiugas ir Artojas. Susidarė maždaug tokia išvada: reklama bloge nėra labai efektyvi, už ją mokama tikrai nedaug, taip tikrai neuždirbsite pakankamai. Galima rašyti užsakomuosius straipsnius, tačiau ne kiekvienas norėtų taip parsidavinėti :) Galiausiai į svečius užsukęs Vaidas iš “Komunikacija facebooke” trumpai išdėstė, kad ne iš blogo reikia uždirbinėti, o pasinaudoti kaip įrankiu darbui, projektams  susirasti.

Tiesa, kilo diskusija apie bendro projekto kūrimą, iš pradžių buvo šnekėta, kad reiktų sukurti bendrą blogerių portalą, kur kiekvienas gautų tam tikrą atlygį už straipsnį, o pagrindinės pajamos portalui būtų reklama jame. Džiugas išdėstė įdėją apie Almanacho kūrimą, kuriame būtų perspausdinami senesni blogerių įrašai, kurie tikrai verti dėmesio.

Labai pritariu šioms mintims ir manau, kad reiktų pabandyti įgyvendinti abu projektus, juk nepabandysi – nesužinosi. :)

Kas dėl almanacho, tai pritariu Džiugui, jog reiktų stiprios redakcijos, tačiau ir patys blogeriai neblogi informacijos rinkėjai, jie galėtų redakcijai siūlyti pačius įdomiausius įrašus almanachui. Reiktų sudaryti bent dvidešimties blogerių “komisiją”, kuri tuo užsiimtų. Manau, net būtų reali galimybė, kad projektą paremtų  žiniasklaidos bendrovė.

Taip pat Lietuvoje trūksta lietuviškojo Flattr. Kuris savo sistema būtų labai paprastas ir leistų naudotis paprastiems skaitytojams. Patikusį įrašą kiekvienas galėtų paremti paspaudęs “Lietuvišką Flattr mygtuką” ir taip keliais centais padėkoti skaitytojams.

Tikiuosi artimiausiu metu bus surengtas dar vienas “BlogBarCamp”, kuriame bus dar daugiau idėjų ir minčių, o gal net ir darbų. :) Pageidautina Vilniuje :D

Tagged with:
 

6 Responses to BlogBarCamp #2 įspūdžiai

 1. NePo parašė:

  Labai keistai skamba idėja sukurti almanachą… Kiek senų įrašų atlaiko laiko išbandymą? 90% IT bloguose esamų įrašų galima nurašyti užsimerkus, niekam neįdomu straipsnis apie Windows Vistą…

  Atsitiktinai paėmiau vieną tavo įrašą
  https://www.bartaz.lt/2008/10/09/morku-pyragas/
  Dviejų metų senumo ir išlaikė laiko išbandymą, šiandien jis toks pats (ne)aktualus kaip buvo parašymo dieną…
  Tai gal tuomet reiktų vadinti ne almanachu, bet receptu knyga?

 2. Donatas parašė:

  Spėju, kad tai turėtų taip ir vadintis “Blogerių almanachas” ar panašiai. Manau įrašai būtų suskirstyti į kategorijas ir mano “Morkų pyragas” atsirastų tarp “Blogerių receptai”.
  Taip, su IT reikalai kiek kitokie, tačiau laisvai galima dėti senesnius įrašus, kuriuose kalbama apie ateities vizijas, t.y dabartį ir tuo pačiu lyginti kas išsipildė ar kas ne.
  Kiekvienoj kategorijoj tikrai tokių įrašų atsirastų, o ir leidinys būtų ne savaitinis ar mėnesinis, o leidžiamas kas ketvirtį ar pusmetį :)

 3. pow parašė:

  dar vieno Vilniuje :D bet gi įdomiau važiuoti kitur :)

  Nepo, o kas sakė, kad visus įrašus dėti ir būtent IT tema? Dėti tik tuos, kurie geri, atrinkti, sulaukė tinkamo dėmesio. O jei tau pyrago receptas neaktualus, dar nereiškia, kad kitai daugumai jis irgi ne ;)

 4. […] nauja skiltis “SkaitykIT” projekte. Po šeštadienį Kaune vykusio blogerių susitikimo “BlogBarCamp 2″ nusprendžiau surinkti informacijos apie Lietuvoje rašomus tinklaraščius IT tema arba bent jau […]

 5. […] Praeitą savaitę įvyko jau antrasis BlogBarCamp kurio metu Kauno blogeriai dalinosi savo mintimis ir patirtimi.Tiems, kas nespėjo sudalyvauti linkime nepražiopsoti sekančio renginio bei rekomenduojame pasiskaityti dalyvių įspūdžius. […]

 6. […] kad savo įspūdžius jau aprašė Bartaz ir MgKolekcija, tad siūlyčiau taip pat perskaityti jų […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *