nosmoking2

Britai kovoja ir siūlo kovoti su rūkymu gan agresyviais būdais. Sostinės meras siūlo įrengti rūkomuosius mokyklose., o seimo narys Pranas Vilkas nori pasižymėti prieš rinkimus siūlydamas uždrausti rūkyti lauko kavinėse.

Net nežinau, nors ir nerūkantis, bet man vis tiek pastarasis įstatymas, kurį norimą patvirtinti atrodo labai nelogiškas. Teigiama, kad bus negalima rūkyti lauko kavinėse, bet kaip suprantu, tau nieks nedraus paeiti kelis metrus į šalį ir užsidegti cigaretę. Tai kur tada esmė? Jei žiema rūkantieji netingėjo išeiti į lauką iš šiltos kavinės ir užsirūkyti, tai tuo labiau vasarą jie netingės atsistoti ir nužingsniuoti porą žingsnių į šalį. Taip pat skelbiama, kad būna nusiskundimų iš šeimų su vaikais, kad šiems šalia sklinda dūmai, galima gi iš kart pamatyti, kad asmenys rūko, nes ant stalo būna jau padėta peleninė arba cigarečių pakelis, tarsi įspėjimo ženklas, tos šeimynėlės gali persėst toliau nuo rūkančiųjų. Anksčiau kai patalpose buvo rūkoma, rūkomos ir nerūkomos salės buvo juokingai atskiriamos, arba iš vis tik staliuko būdavo rūkomieji vienoje pusėje, nerūkomieji kitoje. Žodžiu, tikrai bus sunku nustatyti ribas, kuriose galima bus palaikyti cigaretės degimą, kuriose reikės kentėti neįžiebus žiebtuvėlio.

O jei rimtai pamokslauti, tai tikrai galima ištverti ir nerūkant, o gal net ir mesti rūkyti padedant knygos, kuri kainuoja maždaug 5 pakelius cigarečių. O gal geriau gauti kuo daugiau informacijos apie rūkymo poveikį? O jeigu parodyčiau eksperimentą, kurio rezultatai tikrai baisūs?

Tagged with:
 

One Response to Ar palaikyti cigaretės smilkimą?

  1. f parašė:

    turiu pritarti šiam įstatymui ir laikyti špygas už patvirtinimą.
    pats pagalvok, moteris pvz laukiasi. sustoja lauko kavinėje, išsirenka staliuką, kaip kad tu sakei, tokį, kur aplink nesimatytų rūkalių. bet vos tik užsisako, už nugaros toks vienas prisėda ir pradeda traukti vieną cigaretę po kitos.
    pagal tave, ji turėtų persėsti prie kito staliuko. o jei ten vėl ateis kitas savo teises išmanantis? vėl persėsti? truputėlį juokinga.
    šiuo atveju tų kelių metrų paėjimas į šalį pagelbėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *